Hizmet Alanları
Hukuki Danışmanlık
DL Avukatlık Bürosu ("DL") uzman avukatları tarafından Şirketler Hukuku, Yeniden Yapılandırma, Birleşme ve Devralmalar, Ticaret Hukuku, Bankacılık ve Finans, İş Hukuku, Fikri Mülkiyet Hukuku, Aile Şirketleri Yönetimi, Mevzuat ve Uyumluluk, Veri Koruma ve Gizlilik, Gayrimenkul, Sürdürülebilirlik Çözümleri, Uyuşmazlık Çözümü, Vergi İhtilafları, Regüle Sektörler ve Teknoloji Hukuku, İflas alanlarında hukuki danışmanlık hizmeti sunulmaktadır.
Hukuki Yönetim Hizmetleri
Şirketlerin hukuk birimleri, günlük ve rutin hukuki işlemler yanında kritik ve yüksek değerli ticari inisiyatiflerin hukuki olarak değerlendirilmesi ve şirketlerin hedeflerini gerçekleştirmesine yardımcı olacak mevzuatı takip etme sorumluluklarını dengelemek için mücadele etmektedir. DL Avukatlık Bürosu, kapsamlı projelerin hukuki uyum ve gözetimi ile hukuki risk yönetiminin en verimli şekilde yürütülebilmesi (yasal giderlerin öngörülebilirliği ile şeffaflığının sağlanması da dahil) için hukuk danışmanlığı hizmetlerini teknoloji ile buluşturduğu proje deneyimi ışığında müvekkillerine hizmet vermektedir.
Hukuki Yönetim Danışmanlığı
Şirket hukuk birimlerinin ya da hukuki süreçleri takip eden ilgili birimlerin daha etkili ve verimli şekilde yönetilmelerine, hukuki süreçleri etkin ve hızlı bir şekilde takip ederek sonuçlandırmalarına yardımcı olmak amacıyla geliştirilmiş model, çerçeve ve sistemler bütünüdür. Günümüzde şirketlerin baş hukuk müşavirleri ya da hukuk birim yöneticileri, sıklıkla meydana gelen mevzuat değişiklikleri ve bu değişikliler ile artan hukuki yükümlülükler karşısında, yenilikçi iş modelleri ile gelişen teknolojilerin entegrasyonu ve iş hayatında küreselleşme gibi pek çok zorlukla karşı karşıya kalmaktadır. Bu durum, iş hayatında hukuk birimlerinin daha karmaşık sorunlar ve taleplerle karşılaşmasına ve aynı zamanda zorlu bir iş yükünün oluşmasına sebebiyet vermektedir. Hukuki Yönetim Danışmanlığı, uzman hukukçular tarafından, uyum ve risk yönetimi danışmanlığı temelinde oluşturulmuş olup hukuk birimleri için geliştirilmiş yeni bir yaklaşım ve disiplin modelidir. İlgili danışmanlık, farklı modelleri, yapıları ve sistemleri bünyesinde birleştirerek hukuk birimlerinin daha verimli bir şekilde yönetilmesine yardımcı olmakta ve iş ihtiyaçlarının kapsamlı bir şekilde cevaplanmasını sağlamaktadır. Hukuki Yönetim Danışmanlığı, DL Avukatlık Bürosu’nun sayısız proje yönetimi ve danışmanlık tecrübesine dayanarak, teknoloji, iş kaynağı ve maliyet yönetimi odağıyla oluşturulan, uygulama ve hizmetler bütünüdür.
Yasal Uyarı | Çerez Politikası | Kullanım Koşulları | Kişisel Verilerin İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni | © 2024 DL Avukatlık Bürosu